• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Szkoła

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 1-3.
Zajęcia oznaczone * są prowadzone w każdej z klas (a, b, c) w cyklach 10 zajęć.


rekodzielo Rękodzieło* (klasy 1)
Na zajęciach tworzymy prace przestrzenne, nadajemy rzeczom nowe życie poprzez ekologiczny recykling. Wykorzystujemy również różnego rodzaje materiały plastyczne, masy modelarskie. Za pomocą wykonanych prac przyozdabiamy salę, dzięki temu w dzieciach pobudzane jest poczucie przynależności do klasy oraz  szacunek do przestrzeni klasowej. Zajęcia te będziemy urozmaicać między innymi przez metodę origami.

kaligrafia Z kaligrafią za pan brat* (klasy 1)
Chcesz spróbować czegoś nowego? A może chcesz rozwinąć swoją umiejętność pisania? Lubisz poznawać kulturę innych narodów? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, to moje zajęcia są dla Ciebie. Zapraszam Cię w niesamowitą podróż po świecie. Sztuka kaligrafii otworzy nam drzwi do takich krajów jak: starożytny Egipt, Fenicja, Persja, imperium rzymskie, Rosja, Polska, Japonia. Poznamy te kraje poprzez pryzmat pisma w nich używanego. Zatem ołówki, flamastry, pióra, pędzle, pisaki pędzelkowe... w dłoń i zaczynamy naszą przygodę.

swiat kuchni Poznajemy świat od kuchni* (klasy 1)
Dla dzieci kuchnia jest miejscem magicznym, w którym można wyczarować wiele ciekawych rzeczy. Mieszamy, przesypujemy, wąchamy, odmierzamy, sprawdzamy, czy dana potrawa zmieści się w misce, pojemniku czy garnku, przyprawiamy, a na końcu próbujemy. W kuchni dzieci odkrywają świat wszystkimi zmysłami, uczą się rzeczy praktycznych i ciekawych. Tematem przewodnim zajęć są przyprawy z różnych stron świata. Dzieci wykonują różne zadania praktyczne, doświadczenia i prace plastyczno- techniczne, a przy okazji dowiadują się, z jakich krajów pochodzą przyprawy, do czego są dodawane i jakie są ich właściwości.

kodowanie na dywanie Kodowanie na dywanie (klasy 1)
Kodowanie na dywanie to wprowadzenie uczniów w świat programowania. Oprócz zadań z matą, na których będziemy projektować różnego rodzaju rzeczy, w ruch pójdą też nożyczki i papier kolorowy, który pomoże nam stworzyć własnego robota, którego będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki zadaniom kodowania nauka matematyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy z kubeczkami na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię.

fun with english Fun with English Stories (klasy 1 i 2)
Dzieci odgrywają po angielsku różne scenki, tworzą dialogi. Wcielają się w różne postacie i zwierzęta. Przygotowują krótkie przedstawienia. Używają języka angielskiego w różnych sytuacjach.

sfera sztuki 1 6 Sfera sztuki (klasy 1-3)
Świat bez sztuk plastycznych byłby szary, smutny, pozbawiony wszelkich emocji i doznań estetycznych. Nigdy się na to nie zgodzimy! Nadszedł czas na SFERĘ SZTUKI. Wiem, że potraficie i chcecie tworzyć. Proponuję zajęcia, podczas których poznamy wszystkie techniki plastyczne. Będziemy zatem malować obrazy na płótnie, lepić w glinie samoutwardzalnej, malować na szkle, tworzyć grafiki i rysować węglem. Będziemy szyć, dekorować koszulki bawełniane, projektować maskotki i kukiełki. Stworzymy własne projekty i elementy scenografii. Udekorujemy drewniane szkatułki techniką decoupage, stworzymy formy dekoracyjne i okolicznościowe i oczywiście formy przestrzenne...i jeszcze reliefy z wykorzystaniem różnych materiałów...i jeszcze…..pomysłów mam milion..Pamiętajcie, poznawanie i rozumienie sztuki, poznawanie własnych możliwości to najwspanialsza przygoda, jaką możemy przeżyć. Zapraszam serdecznie.

planszowki Kącik planszówek (klasy 1-3)
Gry planszowe sprawiają wiele przyjemności, uczą współpracy, rozwijają relacje społeczne i emocjonalne. Dają poczucie sukcesu, jak również uczą godzenia się z porażką. Nauka w gry planszowe i dydaktyczne są również alternatywą spędzenia czasu, gdy dziecko nie potrafi samo zorganizować sobie czasu na zabawę.


 spojrz inaczej
Spójrz inaczej (klasy 1-3)
Zajęcia w klasach I-III poświęcone są w dużej mierze rozumieniu swoich uczuć i emocji, braniu za nie odpowiedzialności oraz dawaniu sobie rady z trudnymi uczuciami, takimi jak smutek, złość czy wstyd. Kładziemy nacisk na dbanie o pozytywną samoocenę i uczenie konstruktywnego wyrażania złości, co stanowi podstawę profilaktyki agresji i przemocy.

niesamowita natura Niesamowita natura (klasy 1-3)
Spędzając razem czas, poznamy różne zjawiska przyrodnicze, zaobserwujemy, co ciekawego dzieje się w świecie roślin i zwierząt w różnych porach roku. Wykonamy prace plastyczne z materiałów, które daje nam natura. Wybierzemy się na spotkanie oko w oko z przyrodą. Nauczymy się prowadzić dzienniki obserwacji z założonych upraw roślin. Wykonamy swój pierwszy zielnik i poznamy sposoby suszenia okazów przyrodniczych.

zabawy z muzyka Zabawy z muzyką (klasy 1-2)
Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Obcowanie z nią jest przyjemne. Ułatwia wyzwalanie nadmiaru energii i umożliwia zmianę nastroju. Pomaga także rozumieć abstrakcję i uczy analizowania oraz syntetyzowania. Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

wiolinki Wiolinki (klasy 1-3)
Wiolinki to szkolny zespół wokalny dla dzieci. W ramach zajęć odbywają się ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, uczniowie pracują nad repertuarem jednogłosowym lub ewentualnie dwugłosowym.

mlody programista Młody programista (klasy 1-3)
Podczas zajęć dzieci uczą się programowania w języku wizualnym. Przygotowują proste gry, animacje i historyjki w poznanym języku programowania. Poznają podstawy języka blokowego Scratch i Pixblocks.
Zajęcia rozwijają zainteresowań, pasje i kreatywność uczniów.

sfera sportu Sfera sportu (klasy 1-3)
Gry i zabawy ruchowe oparte są na naturalnych formach ruchu takich jak: biegi, skoki, rzuty, mocowanie, dźwiganie, czworakowanie itp. Kształtują cechy motoryczne, sprawność ogólną i specjalną, doskonalą umiejętności ruchowe. Wielkie bogactwo ruchów w zabawach i grach decyduje o tym, że odgrywają one podstawową rolę w przyswajaniu nawyków ruchowych, pozwalają opanować ćwiczenia w sposób nieskomplikowany. Głównym celem zajęć jest rozwój umiejętności ruchowych,relaksacyjnych i sportowych dziecka. Ukazanie, że zabawa i gry wspomagają nie tylko rozwój fizyczny i psychiczny, ale także kształtują nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego z pożytkiem dla zdrowia.

czytadelka Czytadełka (klasy 1-3)
Stały kontakt z książką zapewnia rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Książka wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Dzięki czytelnictwu literatury pięknej dziecko uczy się różnych sposobów wyrażania swych uczuć. Identyfikuje się z bohaterami, przeżywa ich porażki i zwycięstwa. Ponadto emocje wywołane pod wpływem lektury książek oraz czasopism pobudzają do szerszych kontaktów z innymi ludźmi.

kurtynka

Kurtynka (klasy 1-3)
Te zajęcia mają za zadanie rozwijanie wrażliwości dziecka oraz jego indywidualnych zainteresowań, zdolności i umiejętności. Poprzez różnorodne szeroko rozumiane działania artystyczne (nie tylko dosłownie teatralne) dziecko będzie uczestniczyć w występach, pozna różne środki ekspresji, uaktywni różne płaszczyzny swojej kreatywności. Nabierze dzięki temu wiary we własne siły i możliwości jako osoby dysponującej dużym potencjałem twórczym.


poszuliwacze przygod Poszukiwacze przygód - wyspa skarbów* (klasy 2)
Jesteście gotowi na pełną przygód wyprawę? Dołączcie do załogi pirackiego okrętu. Czekają na Was najsławniejsi piraci, awanturnicze przygody i legendarne skarby. Zajęcia kierowane są do uczniów klas drugich. W trakcie niezwykłych podróży uczniowie zdobywają wiedzę na temat miejsc odwiedzanych przez piratów oraz poznają życie na wyspie. Uczą się odpowiedzialności, samodzielności i zaradności. Poznają życie w oceanie, roślinność i zwierzęta. Zwracają uwagę na problem zaśmiecania wód i próbują znaleźć odpowiedź, jak temu zaradzić. Z nietypowych produktów  przyrządzają  posiłki, budują modele statków, poznają proste sploty linowe. Uczą się projektować gry planszowe, układają krzyżówki, labirynty. Posługują się mapami, potrafią odczytać zakodowaną informację lub przesłać wiadomość za pomocą rysunków i symboli. Doskonalą również umiejętność redagowania różnych form wypowiedzi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na list. Planują piracki wieczór, podczas którego snują morskie  opowieści. Tworzą książeczki z wypraw piratów.

wyprawa w kosmos Wyprawa w kosmos* (klasy 2)
Podczas zajęć uczniowie rozwiną swoje zainteresowania, poznają pojęcia związane z Układem Słonecznym i przestrzenią kosmiczną. Poznają nazwy planet, ich charakterystyczne cechy, a także wpływ Słońca i Księżyca na życie na Ziemi. W trakcie zajęć wykonają ciekawe doświadczenia, inscenizacje, makiety, puzzle i inne prace plastyczno-techniczne, podczas których rozwiną spostrzegawczość, kreatywność i sprawności manualne. Będą doskonalić umiejętności planowania, budując pojazd kosmiczny. Zdobędą odznakę Małego Kosmonauty, wykazując się sprawnością fizyczną, manualną i matematyczną. Poznają, jak przebiega lot statkiem kosmicznym. Rozwiną wyobraźnię, przedstawiając różnymi technikami ufoludki. Radość i zabawę zapewnią im piosenki, rymowanki oraz zagadki słuchowe, a animacje komputerowe doskonale dopełnią wiedzę i wyobraźnię.

zabawa ze skrawka Zabawka ze skrawka* (klasy 2)
Zajęcia polegają na projektowaniu i tworzeniu przez dzieci zabawek z recyklingu. Zabawka ze skrawka to nie tylko dobra zabawa, ale również rozwijanie  i kształtowanie u dzieci wyobraźni na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości. Rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami oraz materiałami technicznymi i plastycznymi. Rozwijanie kreatywnego myślenia podczas projektowania i tworzenia własnych prac. To również nabywanie umiejętności wykorzystywania odpadów do prac twórczych oraz kształtowanie wytrwałości podczas wykonywanej pracy.

odrabianki Odrabianki (klasy 2-3)
W czasie zajęć uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela mają możliwość odrobienia pracy domowej, utrwalenia poznanego w czasie lekcji materiału i przygotowania się do zajęć na kolejny dzień. Uczeń w pokonywaniu trudności może zawsze liczyć na wsparcie i pomoc nauczyciela.

kangurek Kangurek (klasy 2-3)
Zajęcia mają na celu doskonalenie kompetencji matematyczno-logicznych uczniów, a także rozszerzanie materiału edukacyjnego tak, by umożliwić im rozwój zainteresowań i zdolności. W trakcie nauki uczniowie będą mieli okazję do rozwiązywania licznych zadań o podwyższonym stopniu trudności. Zmierzą się z zadaniami wymagającymi  wnikliwego analizowania ich treści  i sprawnego rozwiązywania, a także z takimi, których nie da się rozwiązać. Będą mieć okazję do rozwiązywania logicznych zagadek i łamigłówek oraz uczestniczenia w grach dydaktycznych. Nieodłącznym elementem tych zajęć będzie również korzystanie przez uczniów z dobranych przez nauczyciela, różnorodnych środków dydaktycznych takich jak np. różnego rodzaju klocki, liczmany,  figury przestrzenne, klocki Dienesa, domino, zestawy PUS, matematyczne bingo itp.

projecto espanol Proyecto Espańol (klasy 3) – pierwsze spotkanie z językiem hiszpańskimi kulturą iberyjską. Dzieci uczą się  podstawowych zwrotów grzecznościowych, słów i zagadnień kulturowych. Poznają wyjątkowe litery (ñ), zwracają uwagę na brak pewnych liter w stosunku do naszego alfabetu (k) czy na wyjątkową interpunkcję (¿¡!?).

s potkania z bajkami Spotkania z bajkami* (klasy 3) – cykl 10 zajęć oparty  o telewizyjne bajki dla dzieci.
Ma on na celu uzmysłowienie dzieciom faktu, że różni bohaterowie posiadają indywidualne cechy, które pozwalają im być sobą w otaczającym świecie. Zaletą zajęć jest niewątpliwie fakt wzmocnienia poczucia wartości u dzieci, ośmielenie ich, pokazanie, że bycie sobą jest bardzo ważne i niesie wiele korzyści . Takie zajęcia pozwolą też dzieciom na czynne badanie świata. Na niektórych skupimy się na doświadczeniach, na innych na oglądaniu eksponatów, czy obserwacji zjawisk, a na jeszcze innych na konstruowaniu i budowaniu czegoś. Uczniowie  będą mogli pracować w grupach, a praca metodami aktywizującymi pozwoli im stać się pewniejszymi siebie.

apteczka 1 pomocy emo Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej (klasy 3)
Celem realizowanym na zajęciach jest budowanie poczucia własnej wartości dziecka oraz jego wiary we własne możliwości, aby radziło sobie w trudnej sytuacji, optymistycznie podchodziło do zadań, które stawia przed nim życie. Każde dziecko będzie tworzyło swoją własną APTECZKĘ PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ potrzebną wtedy gdy trzeba poradzić sobie z trudnymi emocjami, odzyskać dobry humor i nadzieję. Wykona własną apteczkę i samodzielnie ją ozdobi. W trakcie realizacji programu dzieci będą uzupełniać apteczki, zajmując się tematami, ważnymi dla zdrowia emocjonalnego oraz dobrego funkcjonowania.

proferos szkielko Profesor Szkiełko w świecie emocji* (klasy 3)
Jak zapewnić dzieciom dobry start w życiu? Kształtowanie ich kompetencji społecznych! Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji czy dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat. Uczniowie nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje oraz komunikować się ze sobą.
Głównym bohaterem jest profesor Szkiełko, który, badając emocje w kosmosie, wpadł w tarapaty – jego statek rozbił się pośród Bagien-bez-pomysłów na Planecie Twórczego Myślenia. Bagna rozprzestrzeniają się na coraz większym obszarze ze względu na zanikającą kreatywność ludzi. Profesor Szkiełko chciałby uratować świat, który jest jego domem, więc postanowił sprowadzić na Planetę Twórczego Myślenia grupę dzieci – tropicieli.

globtroter Globtroter* (klasy 3)
Dzieci uczą się piosenki „Kontynenty”, którą rozpoczynają każde zajęcia. Szukają danego kontynentu na globusie i mapie, wyodrębniają państwa, większe miasta, góry, rzeki. Oglądają filmy przedstawiające charakterystyczne zwierzęta i rośliny oraz piękno przyrody. Poznają ludzi, jacy tam żyją: ich tradycje, języki (nauka kilku słów), muzykę, potrawy itd. Będą wyklejać kolorowymi kuleczkami kulę ziemską (na każdych zajęciach właściwy kontynent).
Osobne zajęcia przeznaczone będą na poznanie Polski.
Kolejne zajęcia to czas na prezentacje przygotowane przez uczniów na dowolny temat, związany z ogólnym zarysem zajęć (mogą to być lapbooki, filmiki, prace plastyczne, potrawy itp.).

z jak najlepszej strony Z jak najlepszej strony (klasy 3)
Każdy z nas, mały czy duży musi codziennie dokonywać prezentacji swoich poglądów, wiedzy, umiejętności, pasji itp. Autoprezentacja polega na wyrażaniu siebie tak, by wywrzeć na innych dane wrażenie. Jest ona niezbędna do osiągnięcia sukcesu w życiu. Jest jedną z bardzo ważnych kompetencji społecznych, której rozwijanie powinno być umożliwione od najmłodszych lat poprzez doświadczanie relacji z innymi ludźmi. Podczas zajęć dzieci będą uczyć się tej trudnej sztuki.

english is fun English is Fun (klasy 3)
Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie poznają codzienne słownictwo i zwroty poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem metody TPR. Przygotowują się do konkursów i przedstawień.

Szkoła