• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

1 czerwca co roku jest w naszej szkole dniem wyjątkowym. We wszystkich klasach obchodzimy wtedy Dzień Dziecka. I najmłodsi uczniowie z klas 1, i najstarsi ósmoklasiści mają swoje szkolne święto.

Klasy 1- 3 obchodziły w tym roku Dzień Dziecka na sportowo. Pogoda dopisała, więc dzieci z edukacji wczesnoszkolnej większą część dnia spędziły na boisku szkolnym, gdzie odbył się  międzyklasowy turniej sportowy. Rywalizowały w różnych konkurencjach drużynowych oraz rozgrywkach w dwa ognie. Po męczących zabawnych sportowych przyszedł  też czas na relaks, czyli klasowe wyjście na  lody. Było wyjątkowo i radośnie!

1b wybrała się do Jabłonnej do Dworku Braci Mazur, gdzie czekało na nią mnóstwo atrakcji.

4b i 3b udały się do Tomaszowic na "Farmę w szczerym polu", gdzie świętowały Dzień Dziecka, uczestnicząc w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Uczniowie starszych klas też organizowali sobie różne zabawy, spotkania i wyjścia klasowe. Klasy 5 pojechały na wycieczkę w okolice Janowa Lubelskiego.

Świętowanie zakończyło się mocnym akordem. Nauczyciele przygotowali dla uczniów przedstawienie - inspirowaną wierszem J. Tuwima "Lokomotywę" (w krzywym zwierciadle). Kliknij obrazek poniżej.

lokomotywa

Zdjęcia z Dnia Dziecka można obejrzeć w naszej Galerii.

Z życia szkoły