• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Dziewczynka, która większość swojego życia spędziła w szpitalu, oczekuje na bożonarodzeniowe pocztówki.

Wiktoria Kępińska ma trzy lata. Urodziła się z tzw. nerwiakowłókniakowatością. To choroba genetyczna, w przebiegu której stwierdza się obecność licznych nowotworów pochodzenia nerwowego. Towarzyszą jej zmiany skórne i kostne. U dziewczynki zdiagnozowano ponadto obustronne glejaki nerwu wzrokowego.
Mała Wiktoria zniosła dotychczas 20 dawek chemioterapii, która nie przyniosła jednak zadowalających efektów. Dopiero zmiana terapii pomogła dziecku. Dzisiaj dziewczynka chodzi, biega, mówi. I chce chwalić się swoim sukcesami.
Jej rodzice, by spełnić marzenie córki, stworzyli na Facebooku specjalny profil, na którym publikują zdjęcia i filmiki z udziałem Wiktorii. To jedyny sposób, by dziewczynka miała kontakt z ludźmi.
Długie leczenie wyniszczyło jej organizm, który od nowa uczy się bronić przed wirusami i bakteriami. Jej odporność jest na bardzo niskim poziomie, a każda infekcja może skończyć się powrotem do szpitala. – Chemioterapia spowodowała również uszkodzenia jelit. Córka ma niedowład prawej nogi. Jest rehabilitowana – mówi WP parenting Izabela Rzymkowska, mama Wiktorii.
Kartki dla Wiktorii
Trzylatka kolekcjonuje kartki pocztowe. Cieszy ją każda nowa pocztówka. Chcąc sprawić córce radość, jej rodzice postanowili poprosić o wysyłanie Wiktorii świątecznych kartek.
v
Wiktoria Kępińska (Archiwum prywatne)
Dziewczynka każdego dnia wypatruje listonosza. Bardzo się cieszy, gdy otrzymuje pocztówkę zaadresowaną do niej. Niemal od razu prosi rodziców o jej przeczytanie i z dumą odkłada kartkę do swojej kolekcji.
– Mamy już ich całą szufladę. Wiktoria zbiera również obrazki, które namalowały dla niej dzieci. Każdy taki gest jest dla niej bardzo ważny. A nam, jej rodzicom, daje wsparcie i siłę do dalszej walki o zdrowie córki – mówi mama dziewczynki.
Adres, pod który można wysyłać świąteczne kartki:
Wiktoria Kępińska
ul. Słowackiego 93a/48
87-100 Toruń

Kartki należy dostarczyć do p. Beaty Grodzińskiej
do czwartku (22 grudnia) do g. 15.25.

Z życia szkoły