• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klasy 8a zaprojektowali promocję idei Fairtrade. 

Zapoznali się z materiałami informacyjnymi i omówili wpływ własnych decyzji konsumeckich na życie ludzi Globalnego Południa. Zaplanowali własne działania propagujące Sprawiedliwy Handel. 

3 grudnia 2018 r. w swojej sali lekcyjnej otworzyli kawiarenkę fair trade "Pod Globusem". Przybywającym licznie kolegom serwowali herbatę, czekoladę fair trade oraz domowe ciasta. W pomieszczeniu wyeksponowali fotografie przedstawiające życie ludzi w Afryce i Azji, plakaty i ulotki oraz infografiki na temat sprawiedliwego handlu. Informowali kolegów o założeniach i celach ruchu Fairtrade.

Fairtrade to nowy model funkcjonowania handlu. Uczciwe ceny skupu i poprawa warunków pracy to szansa na lepsze życie i bardziej stabilną przyszłość dla społeczności rolniczych z krajów globalnego Południa. Mówimy o ludziach, bez których nie powstałby żaden produkt ze znakiem FAIRTRADE, począwszy od bananów i kawy, przez obrączki ślubne, po szampony. Dzięki Fairtrade już 1,5 miliona rolników i pracowników najemnych uzyskało większy wpływ na swoje życie.

Zapraszamy do naszej Galerii.

Z życia szkoły