• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

„Jestem bardzo wesoły,
bo już idę do szkoły.
Piaskownicę zostawiam bez żalu.
Książki niosę w tornistrze,
od czystości aż błyszczę.
Przecież jestem już pierwszak,
nie maluch.”

Dnia 26 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń: pani Beaty Grodzińskiej, pani Lidii Figury – Olszyńskiej, pani Ewy Pradziuch oraz pani Anny Siatki zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniów naszej szkoły.
Mimo wielu prób i przygotowań w uczniowskich sercach drgały obawy, czy na pewno wszystko pójdzie dobrze? Czy wyjdzie mi tak jak na próbach? Mimo ogromnej tremy najmłodsi uczniowie w szkole stanęli na wysokości zadania.
Aktu pasowania na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły wielkim ołówkiem dokonała dyrektor pani Jadwiga Czerkas.
Następnie pierwszoklasiści wystąpili w programie artystycznym przygotowanym pod opieką wychowawczyń. Dzieci mogły pochwalić się nie tylko wierszykami, ale i piosenkami przygotowanymi pod kierownictwem pana Wojciecha Władka. Wszystko to na tle oprawy plastycznej wykonanej przez panią Katarzynę Koch – Ostrowską. Dzięki panu Jarosławowi Agacińskiemu wszystkie wierszyki i piosenki były doskonale słyszalne nawet w ostatnich rzędach amfiteatru.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w naszej Galerii.

Z życia szkoły