• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

aniolekTydzień przed świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole wyjątkowy czas.

Każda klasa przygotowała swoją salę. Pojawiły się choinki i świąteczne dekoracje. Sale i korytarze błyszczały i mieniły się różnymi kolorami.

W klasach odbyły się zajęcia związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowali kartki, stroiki i szopki bożonarodzeniowe. Rozmawiali o polskich tradycjach świątecznych. Szóstoklasiści przedstawili prezentacje na temat sposobów obchodzenia Bożego Narodzenia w różnych krajach, omówili ważne święta wyznawców różnych religii, w szczególny sposób zwrócili uwagę na obchodzoną w tym czasie żydowską Chanukę.

22 grudnia 2016 r. uczniowie wzięli udział w szkolnych spotkaniach świątecznych. Dla klas 1-3 tradycyjne jasełka przygotowały dzieci z klas zerowych pod kierunkiem pani Renaty Adasik i pani Ani Denys. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli wruszający i skłaniający do refleksji spektakl "Szukamy" w wykonaniu kolegów z klasy 4b, przygotowany pod artystyczną opieką pana Jarosława Agacińskiego.

W salach odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. Przy dźwiękach kolęd w uroczystym nastroju wszyscy życzyli sobie WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek dla klas 1-3, inscenizacji "Szukamy" oraz zdjęć z klas w naszej Galerii.

 

Z życia szkoły