• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Z okazji Dnia Kobiet grupa teatralna z klasy 7B pod kierunkiem pani Wioletty Foltyńskiej wystawiła spektakl o tematyce miłosnej. Udaliśmy się w niezwykłą podróż od prehistorii, przez średniowiecze, aż do współczesności… Udało się nawet na chwilę zajrzeć na słynną górę Olimp oraz na deski pewnego teatru, w którym, niestety, do zagrania słynnej sztuki Szekspira „Romeo i Julia” nigdy nie doszło. Pomiędzy poszczególnymi aktami można było również wysłuchać kilku występów wokalnych.

Przedstawienie uzmysłowiło nam, jak ogromna jest różnica pomiędzy dawnym a współczesnym sposobem okazywania uczuć czy wyznawania miłości… Współcześnie, jak się okazuje, trudno jest oczekiwać od mężczyzny długiego, wypełnionego komplementami listu miłosnego, a spodziewać się możemy raczej krótkiego, rzeczowego komunikatu wysłanego smsem. Z tego też powodu wielu nastolatkom uczucie to może się wydać sztuczne lub… banalne. Kiedyś było zupełnie inaczej… - damy przed ślubem nie mogły ukazać wybrankowi swego serca nawet fragmentu stopy, a słynące z mądrości boginie starożytnej Grecji  niejednokrotnie  wykorzystywały swój spryt i władzę, by uzyskać to, czego chciały.

Spektakl ukazał również różne oblicza miłości, jej odmiany, uzmysłowił widzowi jej konsekwencje. Pokazywał, że może być ona dobra i przyjemna niczym ciepły koc w zimowy wieczór, ale potrafi także być zdradziecka i niebezpieczna niczym najostrzejszy sztylet. Niestety serce nie sługa i nigdy nie wiemy, kiedy uderzy w nas fala miłości ani czego nas ona nauczy.

Uważajcie więc, aby jakiś psotliwy amorek nie postanowił wypuścić w waszą stronę swojej magicznej strzały - szczególnie w okresie, kiedy wokół nas nie tylko trwają wiosenne porządki, ale również pojawia się wiosenna miętka…

W takim razie  - DO MIŁEGO ZAKOCHANIA!!!

Galeria zdjęć

Julia Niedzielska

klasa VIIB

 

walentynki19 two

Z życia szkoły