• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Narodowe Święto Niepodległości to w naszej szkole nie tylko okazja do wystawienia okolicznościowych inscenizacji, ale też szansa na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. W tym czasie ze szczególną uwagą traktujemy zagadnienia patriotyzmu, współnoty, odpowiedzialności za innych.

W tym roku uczniowie klas 0a i 0b, 2b i 2c oraz 7a zaangażowali się w przygotowanie filmów związanych z rocznicą odyskania niepodległości. Duża grupa nagrała swoje występy w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

W klasach 1b i 5a podczas lekcji podejmowano z uczniami te zagadnienia w oparciu o teksty literackie. Uczniowie 1b rozmawiali o niepodległości, zaborach, symbolach narodowych, oglądali prezentację multimedialną. Były w niej zamieszczone m. in. portrety osób, o których mowa jest w naszym hymnie.Zainspirowane tematami niepodległościowymi dzieci stworzyły portrety osób, o których mowa jest w hymnie, kotyliony, flagi.

Piątoklasiści przeczytali fragment opowiadania Marii Dąbrowskiej "Marcin Kozera" i rozważali, co to znaczy być Polakiem. Rozwiązywali zagadki on-line dotyczące naszego kraju.

W ramach lekcji techniki uczniowie klas 4 i 6 przygotowali świąteczne kotyliony.

Zapraszamy do naszej Galerii.

 

 

Z życia szkoły