• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Każdy uczestnik wycieczki mógł poczuć się jak kibic - zająć miejsce na trybunach, sprawdzić akustykę tego miejsca, poznać jego kulisy - zakątki na co dzień dostępne tylko dla zawodników, np. szatnie, w których do meczu przygotowywał się Lewandowski czy Ronaldo.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie  gmachu TVP. Uczniowie poznali szczegóły pracy ludzi widywanych codziennie na ekranach telewizorów. Zobaczyli wszystko to, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej. Dowiedzieli się, jak wiele osób i urządzeń potrzebnych jest do nagrania nawet krótkiego programu. Uczestnicy wycieczki odwiedzili także muzeum telewizji, w którym zgromadzono różne sprzęty i rekwizyty używane przed laty do nagrywania programów telewizyjnych. Zobaczyli również wiele zdjęć z emisji programów i filmów popularnych w czasach dzieciństwa ich rodziców.
 
Wszyscy z niecierpliwością czekali na ostatnią atrakcję wyjazdu - projekcję filmu 3D "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Uczniowie z  przyjemnością zanurzyli się w pełen magii świat kina i z zapartym tchem śledzili przygody pisarza Newta Skamadera w nowojorskim stowarzyszeniu czarowników i czarownic.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. 
 
 
stadion

Z życia szkoły