• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W środę 22 marca 2017 r. klasy piąte wybrały się do Warszawy. Podróż trwała około trzech godzin, ale wszyscy dobrze się bawili. Kiedy dojechaliśmy do Warszawy, poszliśmy na seans 3D w kinie IMAX. "Lemury z Madagaskaru" to film przyrodniczy o różnych gatunkach lemurów. Mnie bardzo się podobał ten punkt wycieczki.

Następnie zwiedzaliśmy budynek TVP. Mogliśmy zobaczyć, gdzie kręcone są różne seriale i teleturnieje, np. "Pytanie na śniadanie" albo "Jaka to melodia". Przeszliśmy też kurs na dobrą publiczność i okazało się, że rola ludzi uczestniczących w nagraniu programu na żywo nie jest wcale taka łatwa. Pobyt w Telewizji zakończył się stosunkowo wcześnie, więc zyskaliśmy półtorej godziny na spacer po Starówce.

Po obiedzie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, gdzie przebierają się piłkarze oraz wejść na płytę stadionu. 

Paulina Litak 5c

Film "Lemury z Madagaskaru" opowiadał o życiu lemurów, które były zagrożone wyginięciem, ponieważ ludzie wypalali lasy, w których one żyją.

Po zwiedzeniu Telewizji wybraliśmy się na Starówkę, na której zobaczyliśmy Syrenkę i Kolumnę Zygmunta.

Ewa Czapla 5c

Po posiłku pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Widzieliśmy lożę VIP, weszliśmy na płytę stadionu. Poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarze, vipy i kibice w jednej osobie. Weszliśmy nawet do szatni. Pani przewodnik powiedziała, że na jednym z miejsc siedział kiedyś Ronaldo. Może nawet tam gdzie ja. Ta atrakcja podobała mi się najbardziej.

Julia Przypis 5c

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w naszej Galerii.

Z życia szkoły