• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

29 i 30 listopada 2019 r. uczniowie klas 6 pojechali pod opieką wychowawczyń na wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. 

Po dotarciu do Warszawy w godzinach przedpołudniowych zwiedzaliśmy Starówkę Warszawską, Trakt Królewski oraz zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Tutaj podziwialiśmy wspaniałe komnaty, sale balowe i tronowe, bezcenne dzieła sztuki. Z uwagą słuchaliśmy informacji przekazywanych przez przewodnika na temat mijanych eksponatów. Przepych i bogactwo Zamku Królewskiego zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Po obiedzie i ulokowaniu się w pokojach hotelowych pojechaliśmy do Teatru Syrena na przedstawienie "Rodzina Adamsów". Przedstawienie, niestety, nie wszystkim się podobało, chociaż było na prawdę interesujące i doskonale zrealizowane.
Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Pałac w Wilanowie. Tutaj największe zainteresowanie wywołały sypialnie Jana III Sobieskiego i jego małżonki. Bardzo sympatyczna pani przewodnik wprowadzała nas w tajniki życia na dworze szlacheckim. Niektórzy uczestnicy wycieczki zostali ubrani w strój szlachecki i mogli w nim paradować w królewskich komnatach.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Obejrzeliśmy plan filmowy, dowiedzieliśmy się, kto pracuje przy powstaniu filmu i jakie pełni funkcje. Następnie poznaliśmy tajniki pracy charakteryzatora. Po krótkim instruktażu uczniowie wcielili się w rolę charakteryzatorów.
Wyniki ich pracy oraz pozostałe zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w naszej Galerii.

Z życia szkoły