Klasy 2 uczestniczyły w warsztatach historycznych zorganizowanych przez Poczet Rycerski herbu Śreniawa.
Dzieci poznały zwyczaje średniowiecznych rycerzy, giermków i mieszczan, ich stroje, broń, pancerze oraz wszelkiego rodzaju inne elementy ubioru i wyposażenia – które zostały odtworzone zgodnie z duchem średniowiecza. Okazało się, że nie było wtedy spodni, tylko same nogawice, które przywiązywało się troczkami do pasa, aby nie opadły. A sama zbroja ważyła nawet 30 kilogramów!
Gdy rycerze zainscenizowali pojedynek na miecze, zarówno chłopcy jak i dziewczęta dopingowali ich zapamiętale i nagrodzili oklaskami.
Po pokazach można było samemu przymierzyć elementy zbroi, hełm rycerski czy stalowe rękawice, a nawet poćwiczyć walkę wręcz na miecze.
To były bardzo udane warsztaty, które wzbogaciły wiedzę drugoklasistów i rozbudziły ich zainteresowania historią.

Zapraszamy do naszej Galerii.