W środę, 23 września 2020 r. uczniowie klas 5 wzięli udział w akcji "Bezpiecznie w drodze do szkoły", której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Wyjazd zorganizowała nauczycielka techniki, pani Magdalena Kotarska-Sędłak.
Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat obowiązków pieszego, rowerzysty, obowiązkowego wyposażenia roweru oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Kolejnym punktem wydarzenia był przejazd po Miasteczku Ruchu Drogowego na rowerach. Uczniowie pod okiem pani policjant poruszali się na skrzyżowaniach, zwracali uwagę na poprawne wykonywanie manewrów oraz pierwszeństwo przejazdu.
Nietypowa lekcja bardzo się wszystkim podobała i na pewno przyczyni się do pozytywnych wyników egzaminu na kartę rowerową.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.