W tym roku szkolnym w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej obchodziliśmy ważne dni: 16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji, 20 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz 21 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „ Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Rozmawiając o prawach dziecka, zwracaliśmy uwagę na to, jak w wielu krajach są one łamane. Szczególnie przypatrywaliśmy się sytuacji dzieci w Jemenie, gdzie od 2015 r. trwa straszna wojna, która doprowadziła w tym kraju do ogromnego kryzysu humanitarnego.
Uczniowie wykonywali różnorodne prace przybliżające wiedzę o Jemenie bądź wizję lepszego życia dla dzieci z tego kraju. Szukali sposobów na to, aby ludzie byli tolerancyjni i dbali o pokój. Wysłali do koleżanek i kolegów życzliwe kartki z pozdrowieniami.

W realizację projektu szczególnie zaangażowali się uczniowie klas 1b, 3b, 4a, 4c i 5a.

Zapraszamy do obejrzenia ich prac.