"Zaczarowana zagroda” – to najbardziej ulubiona książka  drugoklasistów. Jej akcja toczy się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, na stacji polarnej profesora Dobrowolskiego. Polarnik od dawna interesuje się pingwinami i pragnie poznać ich zwyczaje, a na pomysł, jak tego dokonać, wpada na widok małego pingwinka z zabawną łatką w kształcie krawata.

Uczniowie klasy 2a przygotowują się właśnie do omawiania tej  lektury. Na początku postanowili zapoznać się z informacjami dotyczącymi Antarktydy - kontynentu, na którym rozgrywa się akcja książki. Obejrzeli prezentacje oraz zgromadzili wiele interesujących wiadomości i zdjęć o pingwinach – mieszkańcach lodowej krainy. Podzieleni na grupy wykonali fantastyczne plakaty, które możemy podziwiać w galerii zdjęć.