Na zajęcia "Laboratorium matematyczne" pani Agnieszka Murak wraz z uczniami klasy 4a przygotowała interesujący materiał. Specjalnie na te zajęcia powstała gra "Drzewka".

Zadania były pełne wyzwań i naprawdę trzeba było pogłówkować. W zależności, którego drzewa zadanie dotyczyło, uczniowie mieli do wykorzystania inne wielkości. Wybierali, którym są drzewkiem i odpowiadali sobie na pytania zadawane przez inne drzewko. Szacowali, ile topoli zmieści się przy płocie, a ile kasztanowców. Które drzewo jest wyższe, szersze. Na koniec uczniowie stworzyli swoje drzewka. Rozpisali ich wygląd, wysokość oraz szerokość korzeni. Dokonywali porównań z innymi. Zamieniali jednostki, a nawet wykonywali "niestworzone" działania: mnożyli, dzielili, potęgowali... na wielkościach swoich drzew.

Chcesz pobawić się z czwartoklasistami? Zajrzyj do naszej Galerii albo w przyszłym roku zapisz się na zajęcia "Laboratorium matematyczne".