18 października 2021 r. uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w warsztatach „Miasto Malki”, zorganizowanych przez Muzeum Żydów Polskich „Polin” w ramach projektu „Muzeum w pudełku”.

W czasie zajęć szóstoklasiści wzięli udział w fabularyzowanej grze narracyjnej "Miasteczko Malki", wcielając się w postać Antka – współczesnego 12-latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość. Trafia do miasteczka, jakich było wiele w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka.
Gracze wspólnie zwiedzili miasteczko, poznając żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia dnia codziennego. W czasie warsztatów wykonywali różnorodne zadania: odszukiwali, wybierali, poznawali zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską. Zdobywali w ten sposób wiedzę o różnorodności i wielokulturowości dawnej Polski.
Zajęcia były oparte o przekazany szkole zestaw materiałów edukacyjnych "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" wraz ze specjalnie zaprojektowaną mapą, zdjęciami archiwalnymi oraz replikami obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D.

Następnie odbyły się  warsztaty dla grupy nauczycieli, którzy zapoznali się z zestawem materiałów edukacyjnych "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki", wspólnie zastanawiali się nad możliwościami wykorzystania materiałów w szkole i dalszego kontynuowania tematu z uczniami.

Zapraszamy do naszej Galerii.